KAS TEV JĀZINA PAR PVC LOGU KOPŠANU?

Šobrīd vislielākopopularitāti iemantojuši PVC logi, pateicoties to ilgmūžībai, siltuma un trokšņa izolācijas īpašībām, kā arī zemajai cenai.


Plastikāta logi nav jāpārkrāso, kā arī tie ir viegli kopjami. Tiek uzskatīts, ka PVC logi ir praktiski mūžīgi, taču tā gluži nav - ja tos pienācīgi un laicīgi nekopj, var rasties problēmas. Lai izvairītos no izdevumiem par remontadrbiem, par logiem jārūpējas savlaicīgi.


PVC logu kopšanā uzmanība jāpievērš furnitūrai, profilam un stikla paketēm. Zemāk esam apkopojuši dažus ietekumus PVC logu kopšanā, lai tie bez problēmām kalpotu daudzus gadus. Logu apkopi ieteicams veikt rudenī, pirms ziemas iestāšanās.

PVC PROFILU KOPŠANA

Profils vai loga rāmis ir plastikāta loga svarīgs elements, tāpēc tam nepieciešama īpaša uzmanība. Plastmasai piemīt statiskā enerģija, tādēļ loga rāmji pievelk putekļus un tie ir regulāri jāmazgā. To var darīt ar saudzīgiem tīrīšanas līdzekļiem, kuru sastāvā nav agresīvas vielas - spirts, hlors vai abrazīvas sastāvdaļas, kas var sabojāt loga rāmja izskatu un funkcionalitāti. Vislabāk izmantot speciālus logu profilu tīrīšanai paredzētus līdzekļus.


Uzmanība jāpievērš arī gumijas blīvei, kas atrodas PVC loga profilā. Šī gumija nodrošina skaņas izolāciju, kā arī pasargā telpas no putekļiem un aukstuma. Gumijas efektivitāte atkarīga no tās elastības. Ja to nekopj, tā kļūst cieta, ar laiku zaudējot savas funkcijas. Lai tā nenotiktu, vajadzīga regulāra apkope. Vispirms to nepieciešams nomazgāt ar parastu ziepjūdeni. Kad tas izdarīts, gumijas jāieeļļo ar speciālu silikona eļļu. Šī eļļa ļaus gumijai saglabāt savu elastību un aizsargspējas daudzu gadu garumā.


Regulāri jātīra arī drenāžas atveres, caur kurām no loga izkļūst ūdens. Tās atrodas loga apakšējā daļā. Tīrīšanai izmanto putekļu sūcēju, otiņu vai vecu zobu birsi. Pēc tam drenāžā var ieliet nedaudz ūdens, lai izskalotu netīrumus no grūtāk pieejamām vietām.

LOGU FURNITŪRAS TĪRĪŠANA

Plastmasas logi un plastmasas durvis privātmājai

Furnitūra, jeb PVC loga metāla elementi rūpīgi jākopj, lai tie kalpotu nevainojami. Metāla detaļas regulāri jāieeļļo ar šim nolūkam paredzētām smēreļļām.


Arī uz logu eņģēm to savienojuma vietā nepieciešams uzklāt nedaudz smēreļļas. Pēc tam logus vajadzētu pakustināt uz priekšu un atpakaļ, lai smēreļļa labāk iekļūtu eņģēs.


Šo pašu procesu jāizveic arī ar slēdža mehānismu, kuru pēc ieeļļošnas vairākas reizes jāatver un jāaizver, lai smēreļļa iekļūtu visās tā detaļās.

STIKLA PAKEŠU KOPŠANA

Stikla paketes jātīra pēc nepieciešamības. Tam izmanto tīrīšanas līdzekļus, kas nesatur agresīvas ķīmiskas vielas – šķīdinātājus un abrazīvas sastāvdaļas. Nekādā gadījumā, mazgājot logus, nedrīkst izmantot asus priekšmetus vai pieļaut spirtu un skābju saturošu vielu nokļūšanu uz gumijas blīvēm.


Logu mazgāšana, protams, ir neatņemama ikviena mājokļa vai biroja uzkopšanas sastāvdaļa. Neatkarīgi no tā, vai logi tiek mazgāti pavasara tīrīšanas ietvaros vai rudenī, ir daži priekšnoteikumi, kas tīrīšanas aktivitātēs padarīs daudz efektīvākas:

  • Izvēlies tīrīšanai piemērotāko laiku – lai darbs nebūtu velts, gada pirmo logu mazgāšanu ieteicams veikt, kad nolijuši pavasara lieti (tie palīdzēs noskalot ziemas putekļus). Tāpat logus ieteicams mazgāt, kad beidzies pavasara ziedonis un putekšņi vairs nevarēs nosēsties uz nospodrinātajiem logiem.
  • Ņem vērā gaismu – lai labāk saskatītu netīrumus, logus vislabāk mazgāt dienas laikā, taču ne tiešā saulē, citādi pēc nožūšanas, uz stikla būs redzamas ūdens un tīrīšanas līdzekļa atstātās pēdas.
  • Sāc no pareizās puses – vispirms nomazgā loga ārpusi, tad iekšpusi, tīrot to no augšas uz leju.
  • Neaizmirsti par pārējām detaļām – pirmos vienmēr notīri loga rāmjus un ailes un tikai tad ķeries pie stikliem, lai „pa ceļam” tos nenosmērētu no jauna.
  • Ievēro tīrību – maini netīro ūdeni iespējami biežāk un logu mazgāšanai izmanto tikai tīrus piederumus.
  • Nebaidies mazgāt atkārtoti – izteikti netīras loga rūtis ieteicams nomazgāt divas reizes.
  • Neaizraujies ar ķīmiskajiem līdzekļiem – ne vienmēr vairāk ir labāk. Uzklājot uz logiem pārāk daudz ķīmiskā līdzekļa, tas var izveidot kārtu, kas kalpos par „nosēšanās laukumu” putekļiem. Atceries, ka tīrīšanas līdzekli labāk izsmidzināt uz mazgājamās virsmas un tikai tad ķerties pie tīrīšanas ar lupatu, avīzi vai citu darbarīku.

LOGU MAZGĀŠANAS LĪDZEKĻI. ĶĪMISKIE VAI DABĪGIE?

Mūsdienās veikalos ir pieejams plašs tīrīšanas līdzekļu klāsts. Ķīmiskie līdzekļi var sniegt labus rezultātus, tomēr vienlīdz efektīvas ir arī videi draudzīgākas, gadu gaitā pārbaudītas tautas metodes, kas paredz izmantot mājās atrodamas sastāvdaļas. Zemāk apskatīsim dažus vienkāršus un ļoti efektīvus tīrīšanas līdzekļus no "vecmāmiņas pūra lādes".

ETIĶŪDENS
Stikla paketes logiem

Mazgājot logus ar visparastāko galda etiķi var panākt lielisku efektu. Tas ir dabisks un ekonomisks līdzeklis, kas neizraisīs alreģiskas reakcijas, kā tas var gadīties, lietojot ķīmiskus līdzekļus.


Mazgāšans šķīdumu sagatavo izšķīdinot etiķi karstā ūdenī proporcijā 1:3. Patīkamam aromnātam šķīdumam var piepilināt dažus pilienus citronu sulas.


Ar etiķūdeni viegli notīrīsiet pat visnetīrākos stiklus. Pietiks, ja tos samitrināsiet ar etiķa šķīdumu un nopulēsiet ar mīkstu drāniņu vai visparastāko avīzi.

Pēc šīs procedūras jūsu logi spīdēs un laistīsies.

KARTUPEĻU CIETE
Stikla paketes logiem

Šo līdzekli var izmantot, ja logi nav sevišķi netīri. Tīrīšanai sajauc 1 ēdamkaroti kartupeļu cietes ar 1 litru ūdens. Šī recepte piešķirs stikliem spīdumu.

OŽAMAIS SPIRTS
Stikla paketes logiem

Īpašu logu mirdzumu iespējams iegūt, ja logu skalojamaijam ūdenim pievienosi nedaudz ožamā spirta. Pēc tam logus nopulē ar mikrošķiedras lupatiņu vai avīzī.

KAS MĒS ESAM UN KĀ TO VISU ZINĀM?

Mēs - SIA "Sekura stils" esam stabila, pilngadīga un nobriedusi kompānija, ar ļoti lielu, gadu gaitā uzkrātu pieredzi logu un durvju ražošanā. Jā, un to darām ar prieku un visu laiku zem viena nosaukuma, ko neesam mainījuši kopš 1997.gada.


Mūsu pieredze, paveiktie darbi un daudz, daudz, daudz apmierinātu klientu, kas joprojām atgriežas pie mums, ir rādītājs, kas vieš pārliecību, ka darām visu pareizi. Mūsu mērķis – apmierināts klients.


Misija? Varētu teikt, ka padarīt pasauli labāku un lai visi logus pērk pie mums. Taču noteikti zinām to, ka mums patīk tas, ko darām, patīk redzēt apmierinātus un priecīgus klientus, kā arī saņemt zvanus no jauniem klientiem ar ieteikumiem no esošajiem.


Būsim priecīgi arī Tevi redzēt savu klientu vidū. Ja Tev vajadzīgi jauni logi vai vienkārši konsultācija - zvani mums, palīdzēsim!

OSKARS DAGILIS

valdes loceklis


+371 29219070

oskars@sekura.lv

SKAIDRĪTE KULLESA

projektu vadītāja


+371 67996060

sekura@sekura.lv

KONTAKTI

RAŽOTNES & OFISA ADRESE

Katlapu iela 7,

Ādaži, Rīgas rajons,

Latvija,

LV-2164

TELEFONS & E-PASTS

+371 67996060

sekura@sekura.lv
REKVIZĪTI

SIA "Sekura stils"

Jurid.adrese: Juglas iela 1A - 48, Rīga, LV-1024

Reģ. Nr.: 40003365514

PVN reģ. Nr.: LV40003365514

Banka: A/S „SEB banka”

Bankas kods: UNLALV2X

Konts: LV62UNLA0050004771262


how to add google maps to a website

© Copyright 2022 Sekura.lv. All rights reserved.